چگونه آماریلیس را به حالت ایستاده نگه داریم

چگونه آماریلیس را به حالت ایستاده نگه داریم

آماریلیس افزودنی زیبایی به خانه تان است، اما اگر شروع به خم شدن یا افتادگی کند می تواند باعث دردسر شود. این گیاهان ممکن است کمی سنگین شوند، یا بسته به شرایط می توانند شروع به افتادگی کنند. ممکن است آزمایش و خطا کمی طول بکشد، اما انجام تنظیمات مورد نیاز برای نگهداری بهتر گل نرگس فقط چند دقیقه طول می کشد.

بخش اول: بستن آماریلیس به چوب

اولین قسمت از این مقاله به به چوب بستن این گیاه زیبا می پردازد.

1- میخ چوبی تقریباً به اندازه طول گیاه آماریلیس بگیرید:

یک میخ باغبانی یا شاخه ای کوچک پیدا کنید، که به عنوان یک تکیه گاه محکم برای گیاه افتاده شما باشد. طول گیاهان آماریلیس تقریباً 2 فوت (0.6 متر) است، بنابراین به دنبال یک میخ یا شاخ

 

– میخ چوبی را در عمق خاک و کنار آماریلیس خود فرو کنید:

یک قسمت باز از خاک را در کنار گیاه خود پیدا کنید. میخ چوبی را چند اینچ یا سانتی متر پایین و تا زمانی که محکم شود به داخل خاک فرو کنید. در این مرحله، بررسی کنید که میخ واقعاً نزدیک گیاه است، بنابراین می توانید آنها را به راحتی بهم گره بزنید. می توانید از میخ چوبی برای آماریلیس گلدانی خود یا گلهایی که در خارج از خانه پرورش میدهید، استفاده کنید.

– دور میخ چوبی خود را تا 4 قطعه ریسمان ببندید و آن را بکارید:

ریسمان را به چند قطعه 20 تا 25 سانتی متر تقسیم کنید و آنها را محکم به دور میخ چوبی و آماری

این روند را با هر گل دیگری که دارید تکرار کنید:

به تعداد لازم میخ چوبی بردارید و آنها را نزدیک هر گل قرار دهید. برای داشتن امنیت بیشتر، چند قطعه ریسمان 20 تا 25 سانتی متری بگیرید و آنها را به اطراف گیاه آماریلیس خود ببندید.

 

بخش دوم: مراقبت از گیاه برای جلوگیری از افتادگی

دومین بخش از این مقاله به چگونگی مراقبت از این گیاه برای جلوگیری کردن از خمودگی و افتادن می پردازد.

1- گیاه خود را در منطقه ای معتدل و با نور مستقیم خورشید قرار دهید:

در خانه یا حیاط خود جایی مانند لبه پنجره یا باغچه های کناری پیدا کنید که کمی آفتاب مستقیم به آنجا بتابد. توجه داشته باشید که گیاهان آماریلیس در دمای گرم بیشتر رشد می کنند و اگر دمای هوا بیشتر از 65 درجه فارنهایت (18 درجه سانتیگراد) باشد عملکرد خوبی ندارند. گیاه خود را همیشه در محلی با نور مناسب نگه دارید تا گیاه سالم و شاداب بماند.

برگهای سالم آماریلیس به تنهایی کاملاً قائم و محکم خواهند بود، در حالی که برگهای ناسالم پایین می آیند.