نحوه پرورش کالادیوم

نحوه پرورش کالادیوم

کالادیوم های درخشان و شفاف شوک رنگی به مناطق تاریک و مرطوب باغ شما می بخشد، جایی که ممکن است گل های دیگر نتوانند رشد کنند. برگ های درخشان و پر جلوه این گیاه بومی گرمسیری از ریشه های دارای برآمدگی رشد می کنند. برگ های پیکان شکل کلادیوم از ترکیب چند رنگ متنوعی برخوردار است و می توان آنها را در داخل و خارج پرورش داد. برای یادگیری نحوه رشد و مراقبت از کالادیوم ها به ادامه مطلب بروید.

بخش اول: کاشت کالادیوم

در اولین بخش از این مقاله به چگونگی کاشت کالادیوم می پردازیم.

1- منطقه رشد گیاه خود را بررسی کنید:

در ایالات متحده آمریکا، کالادیوم ها می توانند در نواحی طاقت فرسای سه تا ده وزارت کشاورزی رشد کنند. غده گیاه ها در دمای 21 درجه سانتیگراد شروع به رشد می کنند و در صورت پایین آمدن دما، کالادیوم ها می میرند. اگر در تابستان در مکانی با گرما و رطوبت زیاد زندگی می کنید، می توانید کلادیوم را در فضای باز پرورش دهید. در غیر این صورت، می توانید کالادیوم را به عنوان یک گیاه خانگی و زیبا پرورش دهید

 

– غده های کالادیوم یا گیاهان گلدانی بخرید:

شما می توانید غده های کالادیوم (که اغلب پیاز نامیده می شوند) را بصورت آنلاین سفارش دهید یا آنها را از گلخانه بخرید. هرچه غده بزرگتر باشد گیاهان شما نیز بزرگتر می شوند. برای ساده تر کردن کاشت، کالادیوم های جوانه زده را در گلدان های کوچک خریداری کنید. به این ترتیب شما فقط باید گیاهان را از گلدان به زمین منتقل کنید (یا به سادگی آنها را در گلدان های داخل خانه نگه دارید) تا از زیبایی آنها لذت ببرید.

 • کالادیوم ها در رنگها و انواع مختلفی وجود دارند. کالادیوم های برگ فانتزی دارای برگهای بزرگ و قلبی شکل هستند.
 • کالادیوم های برگ تسمه ای گیاهان کوتاه تر با دسته ای برگ هستند.
 • کالادیوم های کوتوله دارای برگهای کوچک قلبی شکل هستند.– مکانی برای کاشت انتخاب کنید:

  اکثر انواع کالادیوم ها در نقاط سایه دار و مرطوب بهترین عملکرد را دارند. برنامه ریزی کنید که کلادیوم ها را در یک منطقه تاریک بکارید که بتوانند از روشنایی برخی شاخ و برگها در زیر درختان، در امتداد خانه یا مکان سایه دار دیگر استفاده کنند. کالادیوم ها با سرخس، خزه و گل حنا رشد خوبی می کنند.

  اگر کالادیوم خود را در خانه نگهداری می کنید، برنامه ریزی کنید که آنها را در مکانی خارج از تابش مستقیم آفتاب قرار دهید. اتاقی را انتخاب کنید که گرم و مرطوب بماند اما کاملاً در معرض آفتاب نباشد. نقطه ای را انتخاب کنید که باد شدید نداشته باشد. برگها به راحتی آسیب می بینند.

  4- خاک را برای کاشت آماده کنید:

  کالادیوم ها به خاک غنی و خوب زهکشی شده نیاز دارند. خاک را تا عمق حداقل 15 سانتی متر حفر کرده و برای غنی سازی با کمپوست یا برگ های خرد شده کار کنید. اگر کلادیوم ها را در گلدان می کارید، خاک گلدان غنی شده استاندارد خوب عمل خواهد کرد.

  اطمینان حاصل کنید که خاک با حفر یک سوراخ و پر کردن آن با آب به خوبی تخلیه می شود. اگر آب بایستد، خاک به اندازه کافی خوب تخلیه نمی شود. باید آنرا با مواد آلی مخلوط کنید تا شل شود. اگر آب در آن فرو برود، خاک از نوع بهترین تخلیه شوندگان است