نحوه آبیاری بامبو

نحوه آبیاری بامبو

بامبو گیاه زیبایی است که ممکن است به تلاش و زمان زیادی نیاز داشته باشد. اما هرگز نترسید! با آبیاری کافی چوب بامبو می توانید سلامتی و سرزندگی آن را تضمین کنید. شما می توانید بامبو را که در خاک یا گلدان با شن یا سنگریزه در حال رشد است به راحتی آبیاری کنید.

بخش اول: نگهداری بامبو در خاک مرطوب

اولین بخش از ان مقاله به خاک نگهداری بامبو می پردازد.

1- خاک را هر دو روز یکبار آب پاشی کنید:

یک بطری اسپری تمیز را با آب مقطر یا آب باران پر کنید. سپس هر دو روز یکبار کمی آب به گیاه بامبو خود بپاشید. آب پاشی بامبو به طور منظم می تواند مانع از رطوبت بیش از حد و خشک شدن آن شود.

آب مقطر و آب باران بهترین گزینه برای آب پاشی کردن بامبو شماست. بامبو به نمک ها و مواد شیمیایی موجود در آب لوله کشی حساس است.

 

– خاک را برای داشتن رطوبت لمس کنید:

هر 3-4 روز انگشت خود را به خاک بامبو بچسبانید تا اولین بند انگشت شما آن را لمس کند. انگشت خود را به اطراف تکان دهید تا ببینید خاک خشک یا مرطوب است. اگر احساس می‌کنید خاک بامبو خشک است، آن را آب پاشی یا آبیاری کنید.

 

– بطور هفتگی به گیاه بامبو آب اضافه کنید:

هر 7-10 روز، مقدار کمی آب در گلدان بامبو خود بریزید. اجازه دهید آب برای یک دقیقه در خاک جذب شود و سپس دوباره با انگشت رطوبت را بررسی کنید. تا زمانی که گیاه شما احساس رطوبت کافی کند به آن آب اضافه کنید.

بامبو به سطح آب حساس است و دوست ندارد خیس باشد. اگر مقدار زیادی آب اضافه کردید، آن را از گلدان خارج کنید. گیاهان جوان بامبو را بیشتر آبیاری کنید. شما باید آنها را در تابستان دو بار در هفته آبیاری کنید، یا اگر دما افزایش یابد حتی بیشتر میتوانید آبیاری کنید.

– اطمینان حاصل کنید که زهکشی گیاه شما به درستی کار می کند:

هرگونه انسداد را که باعث می شود آب به راحتی از طریق گلدان تخلیه نشود، برطرف کنید. ببینید آیا سوراخهایی در مالچ، سنگها یا سایر پوششی که شما روی گیاهان بامبو در زمین قرار داده اید، وجود دارد.

برای بامبو در فضای باز، به هر سوراخ یا قسمت هایی با پوشش کم، مواد زهکشی بیشتری اضافه کنید. سنگ، سنگریزه و غیره اضافه کنید، تا ساقه ها را به حالت ایستاده نگه دارید و از تخلیه آب آن اطمینان حاصل کنید.

5- تغییر میزان آب به موقعیت و فصل بستگی دارد:

در تابستان یا اگر در آب و هوای گرم زندگی می کنید 3-5 بار در هفته بامبو خود را آبیاری کنید. در زمستان یا در آب و هوای سرد، آبیاری گیاهان را از هر چند روز یکبار به هر 7-10 روز کاهش دهید. با لمس انگشت خود از مرطوب بودن خاک اطمینان حاصل کنید.

بخش اول: بررسی پوست های میوه و تنه درخت گردو

اولین قسمت از این مقاله به اهمیت پوست میوه های درخت گردو و همچنین تنه آن می پردازد.

1- پوسته های سبز گرد یا مستطیلی را که روی شاخه های نازک رشد می کنند را بیابید:

گردو با پوسته های قهوه ای رنگ مانند چیزی که عادت داریم در فروشگاه ها ببینیم، رشد نمی‌کند. پوسته قهوه ای در واقع درون پوسته بزرگتری به رنگ زرد مایل به سبز و به اندازه یک توپ کوچک تنیس قرار دارد. معمولاً خواهید دید در نزدیکی شاخه های نازک پوشیده از برگ، 2 یا 3 گردوی سبز رشد می کند.

  • به خاطر داشته باشید درختان گردوی سیاه تا 4 تا 7 سالگی گردو نمی دهند. گردوی روغنی 2 تا 3 سال و گردوی انگلیسی 4 تا 10 سال طول می کشد. بیشترین برداشت محصول معمولاً پس از 10 سالگی درخت (هر نوع) صورت می گیرد.
  • گردوی درختان انگلیسی و گردوی سیاه گرد هستند در حالی که گردو های روغنی دارای پوسته های مستطیلی و پاپایا شکل هستند.
  • ممکن است لازم باشد از دوربین شکاری استفاده کنید زیرا درختان گردو می توانند به طول 50 تا 100 فوت (15 تا 30 متر) رشد کرده و پوسته ها را در تنه های خود رشد دهند.