درخت گل بونسای

درخت گل بونسای

درخت گل بونسای

به طور کلی ، گونه های گلدار و میوه ای با استفاده از همان تکنیک هایی که برای سایر گونه های درخت بونسای انجام می شود. اما اگر آنها به اندازه کافی نور آفتاب نبینند،خیلی زیاد رشد می کنند به دلیل کود نیتروژن زیاد یا خاک خیلی خشک می شود ، وقتی هیچ گل و میوه ای روی درخت بونسای شما رشد نمی کند ناامید می شوید.

دستورالعمل مراقبت از بونسای برای گل بونسای

جنبه های ویژه مراقبت از گل بونسای عبارتند از: استفاده از کود مخصوص گیاهان گلدار و میوه ای (نیتروژن کم ، P و K بالاتر) ، اطمینان حاصل کنید که آنها به اندازه کافی نور خورشید را دریافت می کنند و هرگز اجازه ندهید آنها خشک شود ، به خصوص هنگامی که گل ها و میوه ها رشد می کنند.

وقتی درخت در حال شکوفه است ، اجازه ندهید که گلها مرطوب شوند ، زیرا در غیر این صورت خیلی سریع پژمرده می شوند. از درختان گلدار در برابر باران محافظت کنید ، فقط خاک را آب کنید و می توانید خیلی طولانی تر از منظره زیبا لذت ببرید. درختان گلدار می توانند الگوهای رشد بسیار متفاوتی داشته باشند که هنگام هرس درخت بونسای خود باید در نظر گرفته شوند.

جهت مشاهده انواع کاکتوس به عنوان هدایای تبلیغاتی کلیک نمایید.

گونه های درختی گلدار

به عنوان مثال Azaleas (Rhododendron indum) بر پایه غالب رشد می کند. برخلاف اکثر گونه های دیگر. این بدان معناست که شاخه های پایین تر از راس قوی تر می شوند ، که نباید خیلی زیاد هرس شوند. جوانه های گل در تابستان برای سال بعد شکل می گیرد ، بنابراین باید آزالیای خود را بلافاصله بعد از گل دهی کوتاه کنید و در صورت تمایل به گل در سال بعد بیشتر هرس نکنید.

زردآلو گلدار ژاپنی (Prunus mume) در اواخر زمستان یا اوایل بهار قبل از ظهور برگها گل می دهد. می توانید شاخه ها را بعد از گل کوتاه کنید ، اما باید جوانه های برگ را مشخص کنید و مطمئن شوید حداقل در انتهای شاخه حداقل یک نفر باقی مانده است. اگر شاخه ای را آنقدر کوتاه کنید که دیگر جوانه ای از برگ باقی نماند ، شاخه به احتمال زیاد می میرد. همچنین بونسای شکوفه گیلاس بسیار قابل توجه است.

گونه هایی وجود دارد که در انتهای شاخه های جدید مانند گل انار ، بوگوی ولا ، گل برفی ، پتانسیل ، کنیز چینی و لگرسترومی به گل می رسد. اگر می خواهید گلها رشد کنند ، شاخه ها را تا زمانی که درخت شکوفا نشود ، کوتاه نکنید.

بسیاری از گونه های درخت در شاخه های کوتاه سال های گذشته مانند سیب خرچنگ ، ​​زالزالک ، سیاه دانه ، شاه توت و درخت گل شکوفه گل می دهند. می توانید شاخه های بلند را کوتاه کنید اما مراقب باشید شاخه های کوتاه دست نخورده باقی بماند.

اگر درخت شما باید به وفور گل بخورد یا تعداد زیادی میوه داشته باشد ، باید گل ها و میوه ها را نازک کنید تا از ضعف درخت جلوگیری شود. گلها و میوه ها باید به طور مساوی روی درخت و به همان اندازه توزیع شوند. بنابراین گلها و میوه هایی را که خیلی از آنها در یک مکان قرار دارند جدا کنید و بزرگترین و کوچکترین آنها را بگیرید.

روی درختان گلدار که میوه ای ندارند ، وقتی اکثر آنها پژمرده شده اند ، تمام گل ها را بریزید. آزالیاها دانه هایی را در پایه گلها تشکیل می دهند که باید همراه با گلهای پژمرده برداشته شوند.

بیشتر گونه ها تک رنگ هستند ، اما تعداد کمی از آنها دو قطعه است ، به این معنی که درختان نر و ماده وجود دارند و فقط ماده ها میوه می گیرند. به عنوان مثال گلبرگ زمستانی ژاپنی (Ilex serrata) یک درخت دو قطبی است و درختان ماده فقط در صورت گرده افشانی گلهای ماده فقط توت های قرمز دوست داشتنی خود را تحمل می کنند. این بدان معناست که شما به گل های زمستانی مخصوص گل زمستانی ژاپنی به طور همزمان نیاز دارید و باید تا حد ممکن نزدیک زن باشد تا از گرده افشانی مطمئن شوید. برای گرفتن گرده از گلهای نر به گلهای ماده همچنین می توانید از یک قلموی نازک استفاده کنید.

پرندگان عاشق خوردن انواع توت های Ilex و همچنین بسیاری از گونه های دیگر هستند ، بنابراین اگر بخواهید از دیدن میوه های باشکوه روی درخت بونسای خود لذت ببرید ، از درختان از پرندگان نیز محافظت کنید.