خصوصیات قابل توجه در گیاهان سایه دوست

خصوصیات قابل توجه در گیاهان سایه دوست

تنوع بسیار زیاد در نمونه‌های مختلف گیاهان ، آنها را به خلقت بی‌نظیر خداوند تبدیل نموده است. جذابیت و زیبایی فوق‌العاده در گیاهان ،حس شادابی و هدفمند بودن را برای افراد به همراه خواهد داشت. حتما حس نشاط و شادابی پس از یک گردش در طبیعت را تجربه نموده‌اید. بسیاری از پزشکان با توجه به دریافت انرژی مثبت و ایده‌آل از گیاهان، به افرادی که دچار برخی از مشکلات روحی و جسمی هستند، نگهداری از گیاهان آپارتمانی آپارتمانی را پیشنهاد می نمایند. گیاهان سایه دوست از جمله گیاهان بسیار مطلوب و مناسب برای نگهداری در منزل و محیط کار به شمار می‌روند. استفاده از این گیاهان نه تنها سبب شادابی محیط زندگی شما می‌شوند، بلکه مزایای بیشماری مانند : تصفیه هوای منزل یا محیط کار ، زیبایی دکوراسیون منحصر بفرد و مواردی از این قبیل ، را به همراه خواهند داشت.

 

دلیل استفاده از گیاهان سایه دوست چیست ؟

همانطور که از نام این گیاهان برمی‌آید، این گیاهان بر خلاف گیاهان دیگر دوستدار دریافت نور خورشید به طور غیر مستقیم و در برخی از مواقع عدم دریافت نور خورشید خواهند بود. این گیاهان در صورت مواجه شدن با نور شدید خورشید ، دچار سوختگی و از بین رفتگی خواهند شد. از این جهت استفاده از این گیاهان برای محیط‌های کاری و منزل ، بسیار مفید و ایده‌آل خواهد بود. اما این گیاهان علاوه بر خصوصیت ذکر شده که بسیار هم مورد توجه می‌باشد، خصوصیات قابل توجه دیگری را نیز در بر خواهند داشت. از جمله این خصوصیات می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

  • مقاومت بسیار بالا :

گیاهان سایه دوست اغلب با نام گیاهان مقاوم نیز شناخته خواهند شد. این گیاهان مقاومت چشمگیری نسبت به کم آبی را در بر خواهند داشت. همچنین استفاده از این گیاهان در شرایط محیطی متفاوت نیز امکان‌پذیر می‌باشد. با در نظر گرفتن این شرایط ، می‌توان گفت که این گیاهان از مقاومت چشمگیری نسبت به مابقی گیاهان برخوردار هستند.

  • نگهداری آسان :

یکی دیگر از خصوصیات بارز در این گیاهان ، سهولت نگهداری از آنها خواهد بود. کلیه افراد می‌توانند از این گیاهان به بهترین نحو نگهداری نمایند. رسیدگی بیش از حد به این گیاهان نه تنها موجب شادابی آنها نخواهد شد، بلکه در برخی از مواقع آسیب‌هایی را نیز برای آنها به همراه خواهد داشت.

  • تحمل دمای مناسب :

گیاهان سایه دوست دمای 16 تا دمای 24 درجه را به راحتی تحمل خواهند نمود. از این جهت دچار سرما زدگی و یا سوختگی ناشی از گرما نخواهند شد. در نظر گرفتن دمای مناسب برای این گیاهان با توجه به نوع گیاه صورت خواهد پذیرفت. برخی از این گیاهان دوستدار دمای خنک و برخی دیگر رشد در دمای گرم‌تری را ترجیح خواهند داد.

  • رنگ مناسب این گیاهان :

درست است که نام این گیاهان ، گیاهان سایه دوست می‌باشد. اما این نام به دلیل عدم دریافت نور نمی‌باشد. اغلب این گیاهان دوستدار نور هستند اما نه به طور مستقیم. این گیاهان در نور غیر مستقیم رشد مطلوبی را در بر دارند. برگهای اغلب این گیاهان سبز تیره می‌باشد. البته برخی از آنها نیز رنگ‌های روشن‌تری را در بر خواهند داشت.