خرید و نگهداری از گلدان ساکولنت

خرید و نگهداری از گلدان ساکولنت

بسیاری از افراد به دنبال نگهداری از گیاهان جذاب و خیره‌کننده‌ای در محیط منزل و یا محیط کاری خود هستند. یکی از گیاهان مناسب ، که نه تنها از نگهداری آسان و مطلوبی برخوردار هستند، بلکه ظاهر بسیار خیره‌کننده‌ای را نیز در بر دارند، گلدان ساکولنت می‌باشد. این گلدانها نیز مانند مابقی محصولات ، خصوصیات ویژه‌ای را در بر دارند که بسیاری از افراد با توجه به این خصوصیات اقدام به نگهداری از آنها خواهند نمود. محبوبیت این گلها در میان افراد، سبب استقبال بی‌نظیر از از این محصولات گردیده است. از این جهت بسیاری از باغداران با گرم شدن شرایط آب و هوایی اقدام به تکثیر و عملکرد مناسب برای افزایش رشد آنها خواهند نمود.

خصوصیات ظاهری در گلدان ساکولنت : 

بسیاری از ساکولنت‌ها به گیاهان گوشتی نیز شناخته می‌شوند. نگهداری از این گیاهان بسیار ساده و مورد توجه خواهد بود. اما در برخی از موارد با عدم آگاهی از شرایط رشد مناسب این گیاهان ، موجب از بین رفتن آنها می‌شوید. با کسب اطلاعات مناسب در این زمینه می‌توانید به راحتی اقدام به نگهداری از این گیاهان محبوب نمایید. نگهداری از این گیاهان با توجه به انواع آنها متفاوت خواهد بود. این گیاهان اغلب از ظاهری بسیار ایده‌آل و قابل توجه برخوردار هستند. طول عمر این گیاهان زیاد می‌باشد. به نحوی که برخی از این گیاهان بدون کوچکترین نگهداری و رسیدگی به مدت چند هفته زنده مانده و عمر خواهند کرد. برخی از این گیاهان به دریافت نور مستقیم خورشید حساس بوده و به راحتی از بین می‌روند. این گیاه نیز مانند مابقی گیاهان برای رشد و ادامه‌ی حیات خود نیاز به رسیدگی خواهند داشت. اما به نسبت گیاهان دیگر مقاومت بیشتری را در بر دارند.

شرایط خاص نگهداری از گلدان ساکولنت :

زمانی که شما اقدام به خرید گلدان ساکولنت می‌نمایید، باید از شرایط نگهداری این گیاه نیز اطلاعاتی کسب نمایید. تامین نیازهای این گیاهان سبب رشد مطلوب و مناسب آنها خواهد شد.

• نیاز به آبیاری :

مهمترین نیاز هر گیاه دریافت آب می‌باشد. برخی از گیاهان رشد در مکان‌های مرطوب و سطح خیس را ترجیح می‌دهند . در صورتی که برای آبیاری گلدان ساکولنت باید توجه داشته باشید که از میزان آبیاری بسیار کمی استفاده نمایید. آبیاری نامناسب سبب از بین رفتن این گیاهان خواهد شد. گلدان ساکولنت باید از زهکش‌های مناسبی برخوردار باشد. این نوع از گیاهان با قرارگیری در خاک مرطوب برای طولانی مدت ، دچار پوسیدگی و از بین رفتن خواهند شد.

• دریافت نور :

کلیه گیاهان برای رشد مناسب نیاز به دریافت نور دارند. برای اینکه شاهد رشد مطلوب گلدان ساکولنت شوید بهتر است که از نور غیر مستقیم خورشید استفاده کنید. برخی از این گیاهان با دریافت نور مستقیم خورشید از بین خواهند رفت.

• خاک مناسب :

خاک‌هایی که برای این گیاهان مورد استفاده قرار می‌گیرند باید علاوه بر برخورداری از منابع مغذی مناسب و ایده‌آل دارای نفوذپذیری مناسبی نیز باشند. ترکیب ماسه یا پرلیت می‌تواند قابلیت نفوذپذیری در خاک را افزایش داده و شرایط مناسبی برای رشد این گیاهان را ایجاد نماید. انتخاب خاک دیاتومه با توجه به شرایط خاص آن ، انتخاب هوشمندانه‌ای برای این گیاهان خواهند بود.

 

انتخاب گلدان مناسب برای کاشت ساکولنت :

در انتخاب گلدان برای کاشت گیاهان ساکولنت باید دقت بسیار زیادی به خرج دهید. انتخاب گلدان‌هایی که دارای زهکشی ایده‌آلی هستند بسیار مهم و ضروری می‌باشد. دقت به اندازه‌ و ابعاد گلدان نیز از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. بهتر است از گلدان‌هایی استفاده کنید که دارای دهانه‌ی گشاد و مناسبی هستند پس دیش گاردن ها را در نظر بگیرید. تحمل وزن گیاه در گلدان نیز باید در نظر گرفته شود .باید گلدانی انتخاب کنید که با رشد گیاه و سنگین شدن وزن آن، گیاه واژگون و ویران نشود. انتخاب گلدانی که دارای ظاهری جذاب است نیز می‌تواند با محبوبیت این گلدان‌ها بسیار موثر واقع گردد.