جذابیت‌ها و خصوصیات بگونیا هلندی

جذابیت‌ها و خصوصیات بگونیا هلندی

برخی از افراد به دنبال گیاهان آپارتمانی هستند که دارای گلهای زیبا و جذابی باشد. انتخاب گیاهان گلدار برای نگهداری در آپارتمان، کار سخت و حساسی می‌باشد. این گیاهان اغلب از حساسیت بالاتری برخوردار بوده و نیازهای بیشتری را نسبت به دیگر گیاهان آپارتمانی در بر خواهند داشت. برخی از این گیاهان دارای اصالت‌های خارجی هستند. یک نوع از گیاهان گل‌دار بسیار جذاب و منحصر بفرد برای نگهداری در آپارتمان، گیاه بگونیا هلندی می‌باشداین گیاه از جمله گیاهان بومی جنوب و مناطق مرکز آمریکا، جنوب آسیا و همچنین آفریقا می‌باشد.

[section bg=”http://imageurl” title=”” padding=”30px” parallax_text=”0″ parallax=”0″ margin=”0px”] در صورت تمایل به مطالعه در رابطه با جذابیت‌های استفاده از گیاه پاندانوس کلیک نمائید.
[/section]

با استفاده از پیوند این گیاه، می‌توان به راحتی اقدام به بهره‌برداری و استفاده از آنها نمود. این گل در کشور ما طرفداران بسیار زیادی را در بر دارد. استقبال بی‌نظیر افراد از این گیاهان، همواره مورد توجه بسیاری از باغداران بوده است.

خصوصیات بگونیا هلندی :

از جمله خصوصیات این گیاه می‌توان به ریشه‌ی اصلی آن اشاره نمود. این گیاه در دسته‌ی گیاهان بگونیا می‌باشد . در خصوصیات ظاهری در این گیاهان می‌توان به : شکل چرمی برگها و گلها اشاره نمود. این گل و برگها با استفاده از یک آب‌پاشی ساده، جذابیت فوق‌العاده‌ای را در بر خواهند گرفت. براقیت موجود در این گیاهان مورد توجه بسیاری از افراد می‌باشد. رشد گلها در این گیاهان به صورت خوشه‌ای می‌باشد. اغلب ساقه‌ها و شاخه‌ها دارای رنگ قرمز خواهند بود. در نوک بسیاری از ساقه‌ها شاهد رشد گلها خواهیم بود. این گل‌ها دارای رشد گسترده و وسیعی می‌باشند. اغلب تنوع رنگی در این گلها ، بسیار زیاد و مورد توجه می‌باشد. رنگ‌هایی شامل رنگ صورتی، قرمز، سفید، زرد، صدفی و … برای ایم گلها وجود دارد که جذابیت آنها را بیش از پیش نموده است.

 

نیازهای اولیه برای نگهداری از بگونیا هلندی :

هر گل برای رشد و نمو مناسب و ایده‌آل نیازهای اولیه‌ای را در پی خواهد داشت. تامین مناسب نیازهای اولیه در گیاهان ، رشد مناسب و طراوت و شادابی را به همراه خواهد داشت. نگهداری و توجه به گیاهان گل‌دار با در نظر گرفتن شرایط حساس‌تری صورت می‌پذیرد.

بگونیا هلندی

  • خاک مناسب :

از جمله نیازهای اولیه برای نگهداری از بگونیا هلندی تامین بستر مناسب برای رشد می‌باشد. خاک مناسب می‌تواند تاثیرات فوق‌العاده‌ای در تامین مواد غذایی این گیاه داشته باشد. استفاده از خاک‌های غنی که سرشار از مواد مغذی هستند ، برای رشد این گیاه بسیار مطلوب و مناسب خواهد بود.

  • کوددهی مطلوب :

استفاده از کود برای رشد این گیاهان لازم و ضروری می‌باشد. اغلب کوددهی برای این گیاهان ، دو هفته‌ای یکبار صورت خواهد پذیرفت. کوددهی کامل موجب افزایش مواد مغذی در خاک و همچنین رشد مطلوب گیاه می‌شود.

  • نیاز به آبیاری :

نیاز به آبیاری در بگونیا هلندی نیز مانند بسیاری از گیاهان دیگر می‌باشد. بهترین زمان برای استفاده از آب در این گیاهان، زمان خشک بودن سطح خاک خواهد بود. به راحتی می‌توانید انگشت خود را در سطح خاک فرو برده و پس از اطمینان خشکی ، اقدام به آبیاری مناسب نمایید.

  • دریافت نور :

از جمله عوامل موثر در رشد این گیاهان دریافت نور به طور متوسط می‌باشد. نور غیر مستقیم بر روی عملکرد رشد این گیاهان تاثیرات مثبتی خواهد داشت. قرار دادن این گیاهان در کنار پنجره‎‌های جنوبی ، جذابیت بی‌نظیری را برای آنها به همراه خواهد داشت.

بگونیا هلندی

  • دمای محیط :

برخی از گیاهان در شرایط اقلیمی و آب و هوایی متفاوت، رشدهای متنوعی را تجربه خواهند نمود. بهترین دما برای نگهداری از گیاه بگونیا هلندی 16 الی 24 درجه سانتی‌گراد می‌باشد.

راهنمایی برای خرید بگونیا هلندی :

قبل از خرید این گیاهان، باید توجه ویژه‌ای به خصوصیات و نگهداری از آنها مبذول دارید. بسیاری از افراد با توجه به تخصص‌های لازم در این زمینه، اقدام به تکثیر این گیاه خواهند نمود. این گیاه در برخی از مواقع دچار آفت می‌شود. خرید این گیاه با در نظر گرفتن این عوامل بسیار مناسب و قابل توجه است.