جذابیت‌های استفاده از گیاه پاندانوس

جذابیت‌های استفاده از گیاه پاندانوس

گیاهان آپارتمانی دارای انواع بسیار زیادی هستند. علاقمندان با توجه به سلیقه‌ی خود می‌توانند از انواع آنها نگهداری نمایند. در پست‌های قبلی در رابطه با نگهداری از تراریوم و شمشاد توپی بحص کردیم حال یکی دیگر از گیاهان آپارتمانی جذاب و ایده‌آل، که گیاه پاندانوس می‌باشد را به شما معرفی می‌کنیم. این گیاه از نوع گیاهان گرمسیری می‌باشد که رشد قابل توجهی در برخی از مناطق مانند کالیفرنیا؛ ماداگاسکار؛ فلوریدا و .. خواهد داشت. رشد کامل این گیاه با میوه‌دهی آن مشخص می‌گردد. میوه‌ی این گیاه نیز کاملا خوراکی می‌باشد. بسیاری از افراد با در نظر گرفتن خصوصیات جذاب در این گیاه ، اقدام به نگهداری از آن خواهند نمود. این گیاه نیز مانند مابقی گیاهان ، دارای نیازهای اولیه‌ای می‌باشد که افراد باید برای نگهداری از آنها ، اقدام به رفع این نیازها نمایند.

خصوصیات گیاه پاندانوس :

هر گیاه دارای خصوصیات قابل توجهی می‌باشد که در خرید و بهره‌برداری از آنها ، موثر خواهد بود. برخی از این خصوصیات در ظاهر، برخی در نحوه‌ی نگهداری و برخی دیگر در ابعاد و نحوه‌ی رشد نهفته می‌باشد. از جمله خصوصیات این گیاهان می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

خصوصیات ظاهری در گیاه پاندانوس :

شکل ظاهری در این گیاهان به شکل بوته‌ای خواهد بود. رشد برگ‌ها در این گیاهان به صورت شمشیری می‌باشد. از این رو بسیار مورد توجه اغلب افراد قرار خواهند گرفت. برگهای این گیاهان از جمله خصوصیات بارز آنها خواهند بود. رشد این برگها در نقاط مختلف این گیاه امکان پذیر می‌باشد. طول رشد در برگهای این گیاه، اغلب تا 60 سانتی متر خواهد بود. برخی از آنها نیز دارای لبه‌های تیغ مانندی هستند. رنگ جذاب این برگها ، توجه بسیاری از افراد را به سمت خود معطوف خواهد نمود. اغلب رنگ برگ‌ها به رنگ سبز تیره می‌یاشد.

نگهداری مناسب از گیاه پاندانوس :

نگهداری از این گیاه با در نظر گرفتن عواملی مانند خاک مناسب ، میزان آبیاری ایده‌آل ، دریافت نور خورشید و همچنین قرار گیری در محیطی با دمای مناسب ، خلاصه خواهد شد. نور دریافتی در این گیاهان به صورت متوسط می‌باشد. آبیاری فراوان و قابل توجه در این گیاهان لازم و ضروری خواهد بود. خاک‌های قلیایی بستر مناسبی برای رشد این گیاهان به شمار می‌روند.

اغلب رطوبت مناسب خاک برای گیاه پاندانوس 50 الی 70 درصد است. خاک برگ حاصل از چمن می‌تواند رشد ایده‌آل و منحصر بفردی را برای این گیاهان به ارمغان آورد. استفاده از کوددهی مناسب نیز رشد چشمگیر در این گیاهان را افزایش می‌دهد. این گیاهان در برخی از مواقع دچار آسیب دیدگی می‌شوند. این آسیب‌‌های ایجاد شده در این گیاه به دلایل قابل توجهی صورت می‌پذیرد. برای نمونه برگهای قهوه‌ای و چروک شده‌ی این گیاهان ، نشانه از کم آبی و قرار گیری در شرایط آب و هوایی بسیار گرم خواهد بود. برای برطرف نمودن این آسیب‌دیدگی استفاده از آبیاری مناسب و قرار دادن گیاه در آب و هوای خنک، پیشنهاد می‌شود.

راهنمایی برای خرید گیاه پاندانوس :

اگر به دنبال تهیه گیاهی جذاب و منحصر بفرد هستید، می‌توانید اقدام به خرید این گیاه نمایید. این گیاه با برخورداری از شرایط مناسب ، از جمله گیاهان ایده‌آل برای محیط‌های آپارتمانی هستند. علاوه بر محیط آپارتمان، استفاده از این گیاهان در باغچه‌های حیاط‌ها و همچنین در تراس، بالکن و بام سبز نیز بسیار قابل توجه و مفید می‌باشد. افراد می‌توانند به راحتی از قلمه زدن این گیاه برای تکثیر آن بهره‌مند شوند.

این گیاهان با توجه به رنگ برگ و همچنین خصوصیات ظاهری برگ، دارای انواع مختلفی هستند. افراد علاقمند به گیاهان  با استفاده از این گیاه، علاوه بر تصفیه هوای محیط اطراف خود، می‌توانند از دکوری جذاب و منحصر بفرد برخوردار شوند. این گیاهان در بسیاری از بازارهای بین‌المللی به معرض فروش گذاشته خواهند شد.  گونه‌هایی از قبیل : پاندانوس معمولی ، ابلق و پا کوتاه از انواع مهم این نوع از گیاهان هستند.