جذابیت‌های استفاده از دیوار سبز

جذابیت‌های استفاده از دیوار سبز

با خلاقیت‌های هنرمندان و ارائه‌ی ایده‌های ناب و جذاب، هر روز شاهد صحنه‌هایی خارق‌العاده از به تصویر کشیدن جذابیت‌ها و ایده‌آل‌ها در ذهن افراد هنرمند و خلاق هستیم. بکارگیری برخی از دانش‌ها و فناوری‌ها در کنار جذابیت‌های طبیعت، می‌تواند سبب ایجاد محیطی دلنشین و جذاب گردد. امروزه بسیاری از افراد در جهت استفاده از ایده‌های نو برای دکوراسیون‌های خارق‌العاده خواهند بود. یکی از این ایده‌های خیره کننده و جذاب که از استقبال بی‌نظیری نیز برخوردار گشت، طراحی و اجرای دیوار سبز می‌باشد. استفاده از این دیوارها نه تنها جذابیت یک دکور را چندین برابر خواهد نمود، بلکه در ایجاد فضایی جذا و آرامش بخش نیز تاثیرات بسزایی خواهد داشت. بکار بستن این دیوارها برای افراد مزایای بیشماری را در بر دارد. اما برای برخی از افراد این سوال پیش می‌آید که دیوار سبز چیست ؟ در ادامه به بررسی این مطلب خواهیم پرداخت با ما در مجله گلدونک همراه باشید:

 

خصوصیات بارز در دیوار سبز :

گاها برای شما پیش آمده است که از کنار یک دیوار و یا مجتمع عبور می‌کنید و شاهد رشد گیاه بر روی دیوار و یا سبز بودن دیوار تراس خواهید بود. دیوار سبز، مجموعه‌ای از گیاهان می‌باشد که توسط برخی از اجزا، رشد مناسبی را بر روی دیوارها به همراه خواهند داشت. این گیاهان به صورت عمودی توسط برخی از روش‌های مدرن رشد خواهند نمود. برخی از این گیاهان به صورت آزادانه و برخی دیگر با اتصال به دیوارها رشد می‌نمایند. اما از جمله خصوصیات این گیاهان می‌توان به موارد زیر اشاره نمود.

دیوار سبز

1 . از جمله خصوصیات این دیوارها می‌توان به ساختار جذاب آنها اشاره نمود. این دیوارها ساختاری شبیه به دیوار با اسکلت‌های مقاوم خواهند داشت. رشد گیاهان استفاده شده در این دیوارها به صورت عمودی می‌باشد. البته برخی از افراد متخصص در این زمینه ، اقدام به هدایت رشد گیاه به اطراف خواهند نمود. این موضوع جذابیت این دیوارها را افزایش می‌دهد.

2 . بر روی اغلب این دیوارها از سیستم‌های آبیاری مناسب استفاده شده است. اغلب لوله‌هایی برای هدایت آب در اسکلت‌های دیوار سبز به کار می‌رود تا بتواند آبیاری مناسبی را برای این گیاهان به همراه داشته باشد. استفاده از این لوله‌ها به نحوی می‌باشد که به راحتی قابل رویت نخواهند بود. پنهان بودن این لوله‌ها و آبیاری مناسب آنها بسیار مورد توجه اغلب افراد بوده است.

3 . اگر به دنبال دکوری جذاب و خیره کننده برای محیط تراس ، بالکن ، حیاط و در برخی از مواقع محیط کاری خود هستید ، می‌توانید از این دیوارها استفاده کنید. ایجاد یک محیط منحصر بفرد و جذاب در تخصص این دیوارها خواهد بود. همچنین استفاده از این دیوارها علاوه بر جذابیت فوق‌العاده، در ایجاد محیطی آرامش بخش نیز نقش موثری خواهند داشت.

4 . استفاده از تنوع بسیار زیاد در این دیوارها برای نصب گیاهان متفاوت ، زیبایی آنها را چندین برای خواهد نمود. در بسیاری از موارد افراد هنرمند و خلاق از انواع این گیاهان برای جذابیت بیش از پیش دیوار سبز استفاده نموده‌اند.

دیوار سبز-1

5 . شما می‌توانید بدون کوچکترین کمبود فضایی از انواع گیاهان و جذابیت آنها بهره‌مند گردید. استفاده از این گیاهان بر روی دیوار سبب می‌شود که شما بدون کاهش فضا در زمین ، از گیاهان متفاوت و جذابی برخوردار شوید.

6 . یکی دیگر از خصوصیات منحصر بفرد در این دیوارها می‌توان به کاهش سرو صدا اشاره نمود. با استفاده از این دیوارها نه تنها صداهای گوش خراش و نامناسب کاهش خواهند یافت، بلکه شما به راحتی می‌توانید شاهد صدای جذاب طبیعت نیز باشید. این دیوارها مکان مناسبی برای جذب انواع پرنده‌ها با صداهای دلنشین خود ، خواهند بود.

7 . یکی دیگر از خصوصیات قابل توجه در این محصولات ، استفاده از آنها به عنوان تصفیه کننده‌ی هوا خواهد بود. دیوار سبز می‌تواند در تصفیه هوای محیط و کاهش آلودگی‌ها نقش مفید و بسزایی داشته باشد.