ایجاد محیطی جذاب با استفاده از شمشاد توپی

ایجاد محیطی جذاب با استفاده از شمشاد توپی

گیاهان با توجه به خصوصیات منحصر بفرد خود ، همواره طراوت ، شادابی و نشاط را برای افراد به همراه خواهند داشت. استفاده از گیاهان در محیط کار و منزل ، می‌تواند شور و نشاط زندگی را افزایش داده و حس سرزندگی را به ارمغان آورد. از این جهت بسیاری از افراد از کمترین فضا نیز برای کاشت و بهره برداری از گیاهان استفاده خواهند نمود. یکی از گیاهان پرطرفدار و جذاب در بین افراد ، استفاده از شمشاد توپی خواهد بود. شمشادها همواره استقبال بی نظیری را از سمت کلیه افراد در بر خواهند داشت. اما شمشاد توپی با توجه به ظاهر جذاب و منحصر بفرد بسیار مورد توجه افراد بوده است. خصوصیات ویژه در این گیاهان بسیاری از افراد را برای خرید آنها ترغیب می‌نماید.

شمشاد توپی

خصوصیات منحصر بفرد در شمشاد توپی :

 • رشد کند :

این شمشادها اغلب از رشد کندی برخوردار خواهند بود. همین رشد کند ، مزایای بسیار زیادی را برای خریداران در بر خواهد داشت. شرایط اقلیمی نیز می‌تواند در کندی رشد آنها نیز موثر واقع گردد.

 • مقاومت مناسب :

اغلب این گیاهان از مقاومت چشمگیر و مناسبی نسبت به عوامل مختلف برخوردار هستند . با رشد در سایه آفتاب و آفتاب ، می‌توان شاهد مقاومت مناسب این گیاهان بود. از جمله گیاهانی که همواره سرسبز و با طراوت هستند ، می‌توان به شمشاد توپی اشاره نمود. این گیاهان همیشه تازگی و زیبایی خاصی به همراه خواهند داشت. به گونه ای که در کل سال سرسبز و باطراوت خواهند بود. البته این گیاهان نسبت به بادهای سرد کمی حساس خواهند بود.

 • جلوه ی خیره کننده :

اگر به دنبال ظاهری شایسته و خیره کننده برای حیاط و یا پرچین منزل خود هستید، می‌توانبد از این محصولات خاص و بی نظیر استفاده نمایید. جلوه‌ی جذاب این شمشادها ، می‌تواند در زیبایی و جذابیت محیط نقش چشمگیری داشته باشد.

 • ارتفاع مناسب :

از جمله خصوصیات بارز در این گیاهان، توجه به ارتفاع مناسب آنها می‌باشد. ارتفاع در این بافت گیاهی با حداکثر یک متر، قابل توجه بسیاری از افراد و استفاده کنندگان خواهد بود. این گیاهان دارای ظاهری توپر و جذاب خواهند بود. اغلب از این شمشادها با نام شمشاد ژاپنی نیز استفاده خواهند نمود.

شمشاد توپی

موارد استفاده از شمشاد توپی :

همانطور که گفته شد این محصولات زینت بخش بسیاری از مکانها هستند. استفاده از این شمشادها با توجه به ابعاد و فضای مورد نظر متفاوت خواهد بود. از موارد استفاده‌ی این پوشش گیاهی می‌توان به مکان‌هایی از قبیل:

 • استفاده برای مکان‌هایی مانند پارک‌ها ، فلکه‌ها ، شهربازی
 • استفاده برای رستورانها، کافی‌شاپ‌ها
 • مراکز خرید
 • بام سبز یا روف گاردن
 • حیاط آپارتمان‌ها و یا برج‌ها
 • حیاط ویلاها
 • بالکن و تراس
 • نگهداری در محیط خانه و در کنار دیوار سبز ..

اشاره نمود. البته استفاده از شمشاد توپی در این فضاها با تعداد مشخصی امکان پذیر می‌باشد. برای نمونه در برخی از مکان‌ها اقدام به استفاده از تعداد بالایی از این شمشادها خواهند نمود تا زیبایی شگفت‌انگیزی را به همراه داشته باشد. اما در برخی از مکان‌ها به استفاده از یک یا دو شمشاد بسنده خواهند نمود.

نگهداری از شمشاد توپی :

این شمشادها علاوه بر ابعاد متنوع و ظاهری توپی مانند ، برگهای متفاوتی را نسبت به دیگر انواع شمشادها در بر دارند. این نوع از شمشادها همیشه رنگ سبزی را در بر خواهند داشت. دمای قابل تحمل برای این شمشادها اغلب تا 10 درجه زیر صفر می‌باشد. هرس نمودن مناسب این شمشادها ، علاوه بر ظاهر جذاب آنها ،تاثیرات مناسبی بر روی رشد آنها نیز خواهد داشت. افرادی که به نگهداری از این گیاهان علاقمند هستند ، می‌توانند از طریق اینترنت اقدام به خرید آنها نمایند. خرید این گیاهان ،مزایای فوق‌العاده‌ای را برای افراد در بر خواهد داشت. عمر طولانی این گیاهان ، تاییدی بر روی مزیت فوق‌العاده‌ی آنها خواهد بود.