انتخاب صحیح و نگهداری شایسته از دیش گاردن

انتخاب صحیح و نگهداری شایسته از دیش گاردن

 

محصولات مینیاتوری و کوچک با برخورداری از ظاهری جذاب و فوق‌العاده، دارای طرفداران بسیار زیادی هستند. بسیاری از افراد خلاق و هنرمند با بکار بستن ایده‌های نوین و خلاقانه‌ی خود، اقدام به بهره‌برداری از گیاهان مینیاتوری در باغچه‌های کوچک تزئینی نموده‌اند. استفاده از این گیاهان، جذابیت بی‌نظیری را برای مخاطبان خاص به همراه خواهد داشت. دیش گاردن باغچه‌ی مینیاتوری جذاب و قابل توجهی می‌باشد که با برخورداری از خصوصیات ویژه ، مورد استقبال و توجه افراد قرار گرفته است. این باغچه‌های مینیاتوری با اصول خاصی تهیه و تولید شده‌اند.

 

خصوصیات و ویژگی‌هاطرح 2ی دیش گاردن چیست ؟

گیاهان با توجه به خصوصیات و ویژگی‌های قابل توجه ، دسته‌بندی و ارزیابی خواهند شد. از خصوصیات دیش گاردن نیز می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

1 . از جمله خصوصیات این محصولات قابل توجه می‌‌توان به نگهداری از گیاهان زنده در آنها اشاره نمود. ظرف‌های انتخاب شده برای این گیاهان به نحوی می‌باشد که بتوان از گیاهان زنده در آنها به راحتی نگهداری نمود. گیاهانی که نیاز به نگهداری مناسب دارند، در این گلدان‌ها کاشته می‌شوند. اغلب گلدان‌های مورد استفاده دارای ابعاد متفاوت با عمق‌های کم خواهند داشت. این گلدانها باید دارای زهکش‌های مناسبی باشند تا بتوان به راحتی برای کاشت گیاهان مینیاتوری از آنها استفاده نمود.

2 . استفاده از انواع گیاهان مینیاتوری و جذاب می‌تواند در تاثیرگذاری این گلدان‌ها ، نقش چشمگیری داشته‌اند. دیش گاردن با استفاده از انواع گلهای کاکتوس یا ساکولنت ، توجه بسیاری از افراد را به سمت خود معطوف داشته است. این گیاهان علاوه بر عمر طولانی ، نگهداری ساده‌ای را نیز در بر خواهند داشت. همچنین این گیاهان زیبایی بی‌نظیری را برای گلدانها به ارمغان خواهند داشت.

3 . از موارد قابل توجه در این محصولات، توجه به تاثیرات مثبت آنها بر روی دکوراسیون منزل می‌باشد. همچنین این محصولات را می‌توان برای جذابیت محیط کار نیز مورد استفاده قرار داد. ظاهر این گلدانها به اندازه‌ای جذاب و خارق‌العاده می‌باشد که مورد توجه بسیاری از افراد قرار خواهد گرفت.

4 . موارد گسترده‌ی استفاده از این گلدانها بسیار قابل توجه بوده است. استفاده‌ی این گلدانها برای مواردی مانند:

بسیار رواج یافته است. استفاده از برخی گیاهان کمیاب و خاص در این گلدانها ، می‌تواند سبب افزایش ارزش و بهای این گلدانها گردد. برای افرادی که دوستدار طبیعت هستند ، شاید یکی از بهترین هریه‌ها، دریافت یک دیش گاردن باشد.

راهنمایی برای نگهداری از دیش گاردن :

برای نگهداری از این گیاهان باید به عوامل بسیار خاصی توجه نمود. از جمله این عوامل عبارتند از :

  • بهتر است برای نگهداری از این گیاهان، در دریافت نور خورشید توجه بسیار زیادی داشته باشید. برخی از گیاهان به نحوی هستند که باید به طور مستقیم نور خورشید را دریافت کنند. اما برخی دیگر به نحوی می‌باشند که با برخورد نور مستقیم خورشید ، دچار سوختگی و از بین رفتن خواهند شد. از کاشت این دو گیاه در یک دیش گاردن صرف نظر کنید.
  • از عوامل بسیار مهم دیگر در نگهداری این گیاهان ، توجه به میزان و نحوه‌ی آبیاری خواهد بود. بسیاری از این گلدانها زهکش‌های مناسبی را در بر ندارند. بنابراین دقت در وعده‌های آبیاری گیاه بسیار قابل توجه خواهد بود. اغلب آبیاری برای این گیاهان زمانی انجام می‌پذیرد که سطح خاک دچار خشکی شود. همچنین برخی از این گیاهان دارای مقاومت بسیار بالایی نسبت به کم آبی هستند. اغلب زمان آبیاری بسته به شرایط در این گیاهان ، هفته‌ای یکبار خواهد بود.

انتخاب دمای مناسب نیز در رشد و زیبایی این گیاهان بسیار موثر می‌باشد. اغلب این گیاهان دوستدار دمای هوای مرطوب هستند. استفاده از دمای 15 درجه‌ی سانتی گراد تاثیرات بسزایی بر روی رشد آنها خواهد داشت. اغلب گیاهانی که برای دیش گاردن مورد استفاده قرار می‌گیرند ، دوستدار آب و هوای مرطوب خواهند بود.